Firma

Pierwszy Polski Dom Brokerski SAGA Brokers jest jedną z najstarszych firm brokerskich.
W poczuciu i przeczuciu rodzących się potrzeb rynkowych dotyczących funkcjonowania nowego zawodu – brokera ubezpieczeniowego, w 1990 roku prof. dr. hab. Tadeusz Sangowski i dr. Andrzej Gawroński – specjaliści o kilkudziesięcioletnim doświadczeniu w obszarze nauki i praktyki ubezpieczeniowej założyli Pierwszy Polski Dom Brokerski SAGA Brokers .
Ponieważ początkowe lata działalności SAGA Brokers przypadły na okres pierwotnego rozwoju polskiego rynku brokerskiego, to właśnie założyciele SAGA Brokers współtworzyli zasady funkcjonowania zawodu brokera.
Niezaprzeczalnie fundamentalnym wkładem w kształtowanie tego rynku było wydanie przez SAGA Printing „Vademecum ubezpieczeń gospodarczych (pośrednika ubezpieczeniowego)”. Pozycja ta do dnia dzisiejszego jest jednym z najważniejszych źródeł wiedzy dla adeptów zawodu brokerskiego.
W roku 1995 założyciele działając wraz z zespołem na zlecenie Ministerstwa Finansów i PUNU stworzyli całość materiałów teoretycznych, będących bazą do uzyskiwania zezwolenia na wykonywanie profesji brokera ubezpieczeniowego (w oparciu o państwowy egzamin obowiązkowy). SAGA Brokers ma zatem prawo uważać się za twórcę podstaw i zasad funkcjonowania zawodu brokerskiego w Polsce.
SAGA Brokers jako pierwsza odpowiedziała także na potrzeby ubezpieczeniowe innych prywatyzujących się środowisk zawodowych – notariat polski 1992 rok (przekształcenie się państwowych biur notarialnych w kancelarie prywatne) oraz pośredników i zarządców w obrocie nieruchomościami.
Przez cały okres swojego istnienia Spółka doskonaliła metody pracy, umacniała pozycję rynkową i ugruntowywała powszechnie uznawaną wysoką opinię zarówno wśród swoich Klientów, jak i konkurencji.

Firma pośredniczy w ubezpieczaniu ryzyka w całym kraju – w oparciu o własne, oryginalne technologie obsługi. Współpracuje z czołowymi polskimi i zagranicznymi zakładami ubezpieczeniowymi i reasekuracyjnymi, sieciami brokerskimi oraz ośrodkami naukowymi.

Jakość działania SAGA Brokers najbardziej wyraża się w zdobytych przez nią licznych nagrodach i wyróżnieniach branżowych i zawodowych. W trakcie swej działalności została laureatem m.in.:

  • Przedsiębiorstwo Fair Play za lata 2000 do 2004 oraz rok 2006 i 2007
  • Srebrny Sejf 1999 roku
  • Złoty Hipolit w konkursie „Dobre Bo Polskie” 2002
  • 56 miejsce w rankingu Złote Firmy Wielkopolski, ranking Stu Najlepszych za rok 2002
  • Laureat konkursu Wielkopolski Filar Biznesu w kategorii Jakość Usług 2002
  • Jakość Roku 2007
  • Kryształowy Puchar Polski oraz Złoty Medal dla najlepszej firmy brokerskiej w Polsce w 2008 roku i wiele, wiele innych.

SAGA Brokers prowadzi działania wybiegające od lat poza jej specyficzny – ubezpieczeniowy – obszar. Przejawia się to w szerokiej działalności sponsorskiej, udziale w licznych projektach kulturalnych, społecznych i gospodarczych.